Меню
Пошук
Посилання
Чортківська РДА
Чортківська РайРада

Офiцiйне представництво Президента України
Головна » 2015 » Березень » 10 » Новини
10:43
Новини

Безсмертного Кобзаря вшанували у Білівському будинку культури

Своїм далекоглядним генієм Шевченко вражає нащадків ще й досі, не тільки в Україні, але й далеко за її межами. Читаючи рядки з його вічних творінь, мимовільно помічаєш магію провидіння, якою володів Кобзар. Спостерігаючи нелегку історію боротьби України за незалежність. поет ніби розумів, навіть задовго після його смерті вона ще не завершиться.

Напередодні 201-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, у міжнародний жіночий день, громада с. Біла зібралася у приміщенні Будинку культури, аби вшанувати талант генія. У недовготривалому концерті, що готувався стараннями членів культурно-освітнього комплексу, взяли участь народний аматорський хор та місцеві школярі.

Усім знайомі рядки поетичних шедеврів звучали під супровід мелодій та в звичному декламуванні. «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт», «Садок вишневий коло хати», «Думи мої, думи мої» та інші вічні твори на рівні з сучасними, присвяченими війні, створювали ефект зв’язку між прогнозами  Кобзаря та спостереженнями нинішніх поетів.

Інсценізація розмови малого Тараса та його сусідки Оксани, яка відбулася за участі вихованців молодших класів була не вперше побачена публікою, проте знову сприйнята «на ура».

Також, працівниками бібліотеки-філії с. Біла була підготовлена книжково-ілюстративна виставка "До висот Шевченкового слова", яка милувала око глядачів під час концерту. 

По завершенні концерту до громади звернулися всечесні отці о. Володимир Заболотний та о. Юрій Верхомій, сільський голова Володимир Шматько. Керманич села, нагадаємо, зараз перебуває у 20-денній відпустці, після якої повернеться у військову частину на Захід, а за тим на Схід України. Всі, хто звертався до людей, говорили про актуальність шевченкових віршів і дякували учасникам концерту за їхні старання.

З року в рік вшановується пам'ять великого сина України, талант якого допоміг йому з кріпака перетворитися у популярного митця, а згодом перебороти страх самотності на чужині в неволі. Пророчість Шевченкових слів  проходить перевірку у нелегкі часи для України, а відколи в наше життя ввірвалися Майдан, анексія Криму та війна, усі відчувають, що навіть через два століття після своєї смерті Кобзар продовжує впливати на нашу свідомість.

Аліна Сокальська

Фото

Переглядів: 270 | Додав: Sergo8 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz

Copyright Sergiy Kotsan © 2019
BY S.Kotsan