Меню
Пошук
Посилання
Чортківська РДА
Чортківська РайРада

Офiцiйне представництво Президента України
Головна » Статті » Мої статті

Порядок справляння плати за землю, в частині земельного податку

Додаток 1

 до рішення сесії Білівської

 сільської ради №177

від  30.06.2016 року

 

 

Порядок

справляння плати за землю, в частині земельного податку

Платники земельного податку

 1.  .Платниками земельного податку є:

а) власники земельних ділянок;

б) землекористувачі.

1.2. Не є платниками земельного податку суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності відповідно до глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України.

Об’єкт оподаткування

2.1 .Об’єктом оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності, або користуванні.

2.2. Не є об’єктом оподаткування:

а) земельні ділянки кладовищ;

б) земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій, статути ( положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

База оподаткування земельного податку:

 1.  Базою оподаткування земельним податком є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного, відповідно до порядку, встановленого Податковим Кодексом України.
 1.  Площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
 1. Ставки податку:
  1.  Ставка податку встановлюється в межах житлової забудови встановлюється у розмірі 0,03 % від їх нормативної грошової оцінки за винятком земельних ділянок сільськогосподарських угідь.
  2.  Ставка податку для громадян встановлюється за сільськогосподарські угіддя, а саме:

Рілля - 0,5%, від їх нормативної грошової оцінки.

Сіножаті-0,1%, від їх нормативної грошової оцінки.

Пасовища - 0,1 %, від їх нормативної грошової оцінки.

Багаторічні насадження - 0,1 % від їх нормативної грошової оцінки.

4.3.Ставка податку  для суб'єктів господарювання юридичних осіб за сільськогосподарські угіддя, а саме: Рілля - 1%, Сіножаті - 1%, Пасовища - 1%,Багаторічні насадження -1 % від їх нормативної грошової оцінки.

Ставка податку за земельні ділянки надані для:

 •  комерційного призначення - 2%,
 • промислового призначення - 2%,
 • громадського призначення - 2%,
 • землі зв’язку - 2%,

4.5 Ставка земельного податку за земельні ділянки, не вказані в п.1.3 нормативно-грошову оцінку яких проведено встановлюється в розмірі 2,0 %.

4.6Ставка податку встановлюється у розмірі 3 % від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

4.7Ставки податку за земельні ділянки водного фонду в межах населеного пункту де проведена грошова оцінка, встановлюється у розмірі 2%.

4.8 Затвердити ставки земельного податку  за земельні ділянки, які розташовані за межами населених пунктів у розмірі  5% від їх нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

5.Порядок обчислення суми податку Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Відділ Держгеокадастру у Чортківському районі та органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, щомісяця не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння земельного податку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Обчислення суми земельного податку фізичним особам на території Білівської сільської ради проводиться Чортківською об’єднаною державною податковою інспекцією ДФС у Тернопільській області. Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються Чортківською об’єднаною державною податковою інспекцією ДФС у Тернопільській області платнику податку до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 58 Податкового кодексу України.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником — починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

 1.  у рівних частинах — якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
 2.  пропорційно належній частці кожної особи — якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;
 3.  пропорційно належній частці кожної особи — якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

Юридична особа зменшує податкові зобов’язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до підпункту розділу 8 Порядку за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов’язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять дітей-( інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

6.Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

7. Строк та порядок сплати податку

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Земельний податок сплачується:

а) фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення- рішення;

б) юридичними особами — рівними частками щомісяця протягом ЗО календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

8.Пільги щодо сплати земельного податку:по Білівській сільській раді

 Для фізичних осіб:

а) інваліди І та II групи;

б) фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей до 18 років;

в) пенсіонери (за віком);

г)ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

ґ) фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (І категорія);

д)учасники АТО.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб підпунктом 8.1 цього розділу, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

а) для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 гектари;

б) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) не більш як 0,25 гектара;

в) для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 гектара;

г) для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 гектара;

д) для ведення садівництва -— не більш як 0,12 гектара.

 Для юридичних осіб:

а) санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

б)громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів , які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

 1. дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади  комунальної форми власності, заклади культури, освіти, охорони здоров’я;
 2. органи місцевого самоврядування та установи, організації , заклади , які повністю утримуються  за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів

д) релігійні громади – парафії с. Біла:  «Воздвиження Чесного Хреста» УГКЦ ;  «Різдва Пресвятої Богородиці» УПЦ КП; «Св. Ап. Андрія Первозванного» УПЦ КП (мікрорайони Кадуб – Золотарка

Сільська рада  за зверненням юридичних або фізичних осіб може додатково надавати пільги зі сплати земельного податку.(крім індивідуального звільнення)

Відповідно така пільга надається з 1-го числа місяця наступного за місяцем прийняття рішення і діє до кінця бюджетного року.

 

Строк та порядок про обчислення і сплату податку

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають Чортківській ОДПІ ДФС у Тернопільській області за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України.

Подання такої декларації звільняє від обов’язків подання щомісячних декларацій . При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника земельного податку) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нормативної грошової оцінки землі.

Щодо ново відведених земельних ділянок декларація подається протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

 

 

        Сільський голова                                                                                     Н. І. Котуза

Категорія: Мої статті | Додав: Sergo8 (01.07.2016)
Переглядів: 415 | Рейтинг: 0.0/0

Copyright Sergiy Kotsan © 2020
BY S.Kotsan