Меню
Пошук
Посилання
Чортківська РДА
Чортківська РайРада

Офiцiйне представництво Президента України
Головна » 2016 » Вересень » 13 » Освячення хреста «У пам'ять про радянських вояків» на вулиці Пліщука
13:05
Освячення хреста «У пам'ять про радянських вояків» на вулиці Пліщука

Там, де закінчуються на Скалці  будинки,що ближче до Карпини – Головкової, входимо у ліс і через якусь сотню метрів помітимо хрест з правого боку (давня назва тієї місцини «Гільтайова»). Протягом усіх повоєнних років тут знаходився Божий оберіг, наймізерніший з усіх, що є в селі. Зате встановлений від щирої душі. Його власноруч змайструвала Текля Чуба. Бо чоловік загинув на війні, а на тому місці, яке відзначила солдатська вдова , теж поховані убиті на війні чиїсь чоловіки, батьки… табличку, що на хресті зробив Роман Южда – свідок давньої трагедії, жертва кривавої світової бойні, як і спочилі під хрестом вояки, бо вибрався з останньої світової м’ясорубки інвалідом.(описує Петро Степанович Федоришин -  автор  книги «У Водовертях Серету»).

У 2009 році, на передодні  Великодніх свят на давньому похованні був встановлений добротний металевий хрест Андрієм Базалінським з попередньою пам’ятною табличкою, виготовленою з ініціативи Романа Южди.

 Після того, як була відновлена капличка Божої Матері на тій ж вулиці, житель вул. Пліщука та депутат 7 скликання  Білівської сільської ради  Богдан Мандзій вирішив зайнятися територією біля хреста на Гільтайовій. Зібравши певні кошти і залучившись  допомогою сусідів та друзів Богдан взявся до роботи. Приблизно три місяці були потрібні для доброї справи. З Божою допомогою роботу вже закінчили. І одинадцятого вересня біля хреста «У пам'ять про радянських вояків»  проведуть відправу священики, і кожен хто хоче, може прийти помолитися і запалити свічку за дідів - прадідів, які колись віддали своє життя за правду і волю.

Переглядів: 187 | Додав: Sergo8 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz

Copyright Sergiy Kotsan © 2019
BY S.Kotsan