Меню
Пошук
Посилання
Чортківська РДА
Чортківська РайРада

Офiцiйне представництво Президента України
Головна » 2015 » Серпень » 25 » Новини
14:25
Новини

Білівському будинку культури подякували за участь у чортківській «Фортеці кіно»

Протягом кількох останніх місяців Чортківський замок зі старовинної пам’ятки архітектури перетворився на осередок культурного життя з можливістю реконструкції та модною назвою Замок Гольських. До того, щоб давно пустуючий та мало привабливий для туристів замок «розпочав нове життя» долучилася громадська організація «Активна молодь Чорткова».

Влітку на території замку були проведені два вуличні кіносеанси «Фортеця кіно» з показом українських фільмів «Той, хто пройшов крізь вогонь» та «Іван-сила». Також, кінотеатр просто неба влаштували і у Збаразькому замку. Кошти зібрані з трьох показів, не враховуючи організаційні витрати, становили суму в 7,5 тис. грн. Саме такою стала вартість вхідної брами, яку замовили у майстра столярної справи Миколи Гаєвського.

І ось нарешті, 24 серпня, у День Незалежності України відбулося урочисте відкриття вхідної брами у Замку Гольських. Розпочався захід з освячення брами священиком о. Андрієм Левковичем. Також під час урочистого відкриття брами усі, хто не залишився осторонь та активно допомагав під час проведення «Фортеці кіно», отримали подяки, а саме директор замку Гольських Володимир Грицик, директор НЗ «Замки Тернопілля» Анатолій Маціпура, дирекція та колектив пабу «Сова», де всі бажаючі могли придбати квитки на перегляд фільмів, директор ЗОШ № 6 Ігор Юрчишин, який надав проектор для показів, і колектив Білівського будинку культури, який допомагав з озвученням.

«Ідея показу кіно під відкритим небом виникла у нас після проведення велоперегонів "Чортківський перевал". Старт і фініш останніх, як відомо, відбувався на території замку. У цьому мальовничому місці, ми і вирішили втілити у життя дві своїх ідеї: "Фортеця Кіно" і  лучний тир. За виручені  від показу кошти нам і вдалося відновити вхідні ворота до замку. Особисто від себе хочу подякувати вище згаданим особам, а також окремо волонтерам, які приклали дуже багато часу і зусиль до підготовки даного проекту.» - ділиться враженнями один із ініціаторів «Фортеці кіно» Віталій Фесюк.

Тож, побажаймо удачі та натхнення організаторам «Фортеці кіно» і зустрінемося на наступному кіносеансі в Чортківському замку!

Аліна Сокальська

Фото Сергія Коцана

 

Переглядів: 245 | Додав: Alison | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz

Copyright Sergiy Kotsan © 2019
BY S.Kotsan