Меню
Пошук
Посилання
Чортківська РДА
Чортківська РайРада

Офiцiйне представництво Президента України
Головна » 2015 » Лютий » 4 » Новини
10:31
Новини

Новини з останнього засідання сесії сільської ради

30 січня ц.р. пройшло засідання п’ятдесят п’ятої сесії сільської ради шостого скликання

На даному засіданні були розглянуті клопотання парафії УГКЦ «Воздвиження Чесного Хреста» щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки від 26.01.2015 року та Чортківського районного споживчого товариства про встановлення податку на нерухомість від 21.01.2015 р. №20.

Також на порядку денному стояли актуальні в зв’язку зі внесеними до законодавства України змінами питання: про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку, акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, платників єдиного податку першої-другої груп на території Білівської сільської ради.

Також під час засідання були розглянуті заяви громадян по питаннях надання дозволу на виготовлення та затвердження технічної документації. До відома громадян було доведено звернення військового комісара Чортківського  районного військового комісаріату до громади с. Біла від 24.01.2015 року.

Під час засідання сесії сільської ради були прийнято рішення затвердити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб на 2015 рік: для житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб - 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати та нежитлової нерухомості, яка перебуває у власності фізичних осіб – 0% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. На нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для юридичних осіб було вирішено встановити: для житлової нерухомості – 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати та нежитлової нерухомості – 0,2 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Було також вирішено звільнити від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності, зазначені у пп. «е» п.п. 14.1.129-1 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України з 01.02.2015 року по 31.12.2015 року:

 • органи місцевого самоврядування та установи, організації, заклади, які повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів;
 • релігійні громади – парафії с. Біла: «Воздвиження Чесного Хреста» УГКЦ; «Різдва Пресвятої Богородиці» УПЦ КП; «Св. Ап. Андрія Первозванного» УПЦ КП (мікрорайони Кадуб – Золотарка).

Було прийнято рішення встановити на 2016 рік ставки земельного податку на земельні ділянки в межах населеного пункту с. Біла у таких розмірах:

 • для с/г  угідь – 1% від їх нормативної грошової оцінки;
 • за земельні ділянки, нормативну оцінку яких проведено, –  0,1 % від їх нормативної грошової оцінки;
 • за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання – 3 % від їх нормативної грошової оцінки;
 • за земельні ділянки, які розташовані за межами населеного пункту – 0,5% від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.

Звільнити від сплати земельного податку, що надходить до сільського бюджету з 01.02.2015 р. до 31.12.2015 р.:

 • учасників АТО;
 • дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади комунальної сфери власності, заклади культури, освіти, охорони здоров’я;
 • органи місцевого самоврядування та установи, організації, заклади, які повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів;
 • релігійні громади – парафії с. Біла : «Воздвиження Чесного Хреста» УГКЦ;  «Різдва Пресвятої Богородиці» УПЦ КП; «Св. Ап. Андрія Первозванного» УПЦ КП (мікрорайони Кадуб – Золотарка).

Наступним рішенням депутатський склад встановив ставку акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України у відсотках від вартості у розмірі 5 %.

Останнім рішенням під час засідання сесії сільської ради стало затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців по Білівській сільській раді, у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати з розрахунку на календарний місяць, по групах в розрізі КВЕД:

 • для першої групи платників єдиного податку, згідно додатку 1;
 • для другої групи платників єдиного податку, згідно додатку 2.
Переглядів: 298 | Додав: Alison | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz

Copyright Sergiy Kotsan © 2019
BY S.Kotsan