Меню
Пошук
Посилання
Чортківська РДА
Чортківська РайРада

Офiцiйне представництво Президента України
Головна » 2014 » Червень » 24 » Новини
15:23
Новини

Спортивне свято із присмаком журби

22 червня 2014 р. ознаменувалося для с. Біла двома довгоочікуваними подіями – відкриттям спортивного комплексу «Чемпіон» та проведенням на його території XXIV Районних сільських спортивних ігор Чортківщини.

19 червня у церковному календарі позначене як свято Пресвятої Євхаристії, однак традиційно воно переноситься на неділю. В цей день християни  освячують у храмах запашні віночки з цілющих трав, а дітки з трепетом приймають своє Перше Причастя. Символічно, що спортивні ігри зійшлися в часі з такими важливими подіями у християнському житті.

У спортивних змаганнях прийняли участь команди 32-х населених пунктів району в таких видах спорту: армрестлінг, перетягування канату, підтягування на перекладині, шашки, гирьовий спорт, спортивна сім’я, волейбол та міні-футбол.

Захід був приурочений двом знаменним подіям − 95 річниці Чортківської офензиви та 100-річчю від дня створення легіону Українських Січових Стрільців. Також в цей день вшановували пам'ять героїв Небесної Сотні, військових та цивільних, які полягли на Сході Україии від рук терористів. За попередніми підрахунками  кількість останніх зросла вже до 356 людей. В знак жалоби, під час відкриття змагань на одну хвилину все завмерло в скорботному мовчанні.

Спортивне дійство урочисто розпочалося з підняття державного прапору під супровід національного гімну України минулорічними переможцями змагання серед спортивних сімей – білівською сім’єю Свириди.

Після хвилини мовчання до слова були запрошені: голова РДА Віктор Шепета, заступник голови районної ради Любомир Хруставка, народний депутат України Іван Стойко, в.о. голови Тернопільського обласного відділення НОК України Віталій Ігнатенко, голова Чортківського районного ФЗН «Спорт для всіх» Віктор Нагірний, голова Чортківського районного ФСТ «Колос» Світлана Ковальчук та Білівський сільський голова Володимир Шматько. Високопосадовці говорили про військові дії, які точаться сьогодні на Сході України і про ті втрати, які вже понесла наша держава. Кожен з них надіється на вирішення воєнного конфлікту вже найближчим часом. При нагоді Любомир Хруставка вручив сільському голові Володимиру Шматьку грамоту за перемогу в щорічному районному конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою» за 2013 р. До слова, трійку лідерів замкнули с. Бичківці та с. Свидова, розділивши між собою 2-е і 3-е місця відповідно.

Організаторами спартакіади виступили Чортківська районна ФЗН «Спорт для всіх» та Чортківська районна ФСТ «Колос», які закупили кубки та грамоти для нагородження призерів і сільський голова Володимир Шматько, який надав спортивний комплекс для проведення заходу.

 Сільський голова, який доклав чимало зусиль до того, щоб дійство пройшло на належному рівні, висловив подяку людям та організаціям, які йому в цьому активно допомагали. Зокрема, слова подяки линули до виконавчого директора ТзОВ «Нива-Біла» Жан-Поля Прюдома, технічного директора ТзОВ «Нива-Біла» Батрина Івана Павловича, керівника ТзОВ «Берізка» Осадци Богдана Євстаховича, директора сільського Будинку культури Криси Віталія Володимировича, будівельного майстра Стельмащука Бориса Богдановича, тренера білівської футбольної команди Панчука Володимира Петровича,  працівників сільської ради Василя Короля, Івана Беднарського та Степана Тимофія.

Після офіційного відкриття спортсмени, вишикувані в ряд перед сценою, розсіялися в натовпі, а їхні представники поспішили подати заявки на участь у змаганнях.

Не тільки спортсменам було цікаво побувати на змаганнях. Подивитися на спортивні видовища завітала молодь, а також багато сімей з дітьми. Останнім не було коли засумувати, адже на території спортивного комплексу був встановлений дитячий майданчик з багатьма цікавими елементами

Всі змагання відбувалися паралельно одні з іншими. Спочатку пройшли змагання з волейболу та підтягування на перекладині. Наступною була черга гирьового та армспорту і спортивної сім’ї.  За першість по шашках спортсмени змагалися у приміщенні бібліотеки в сільському Будинку культури. А боротьба між спортсменами по міні-футболу зайняла найбільше часу і розгорталася протягом усього дня.

Високу майстерність та фізичну підготовку показали учасники танцювального колективу сільського Будинку культури під керівництвом хореографа Марії Канюки. Дівчата виконали три танцювальних номери під запальні сучасні ритми, за що були нагороджені щедрими оплесками.

Наприкінці дійства відбулося оголошення результатів ігор і нагородження призерів кубками, медалями та грамотами. За загальними підрахунками спортсмени Білої одержали 4 перемоги: команди у гирьовому спорті та перетягуванні канату, Ярослав Махневич у підтягуванні на перекладині та сім’я Свириди у спортивній сім’ї. Тому в обласних спортивних змаганнях, що пройдуть наступного тижня у с. Великі Гаї, Тернопільського району, вище перераховані види спорту представлятимуть саме наші спортсмени.

Більш розгорнуті результати спортивних змагань представлені у турнірній таблиці нижче.

Хоча, всіма учасниками ігор керувало, насамперед бажання перемогти, проте основним показником свята був братерський дух. Майдан, анексія Криму і воєнні дії на Сході здійснили, хоча й дорогою ціною, очищення українців  від непотрібної ворожнечі. Відтепер, ми як ніхто розуміємо що таке любити свою державу і що таке її захищати.

В зв’язку з подіями на Сході України, будь-які розважальні заходи у вигляді дискотеки чи живої музики, скасували. Спортивний захід був покликаний популяризувати спорт та здоровий спосіб життя, а також згуртувати людей.

Маємо щиру надію на те, шо наступні спортивні ігри Чортківщини пройдуть уже в мирний, спокійний для України час. А поки що, подякуємо за красиве видовище і побажаємо нашим спортсменам побільше перемог! Слава Україні!

 

Аліна Сокальська

Фото Ореста Лижечки, Ірини Чайки та Сергія Коцана

Переглядів: 534 | Додав: Sergo8 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz

Copyright Sergiy Kotsan © 2019
BY S.Kotsan