Меню
Пошук
Посилання
Чортківська РДА
Чортківська РайРада

Офiцiйне представництво Президента України
Головна » 2014 » Травень » 9 » Новини
12:14
Новини

Перемога ще попереду

9 травня щороку болючим спогадом озивається у людських серцях і змушує обернутися назад, поглянути на страшне лихоліття – ІІ світову війну 1939-1945 рр. День Перемоги в Україні зазвичай супроводжується яскравими парадами і концертами, світиться щасливими і водночас страждальними обличчями посивілих ветеранів. Та в цьогорічне свято зовсім не хочеться святкувати. Адже вбивства наших земляків, які почалися з Майдану і тривають досі на Сході України, показують, що ми ще не перемогли, не знищили все те зло, яке роїть по нашій землі горе і біди.

Україна надто дорогою ціною заплатила за участь у війні. За різними підрахунками демографічні втрати нашої держави склали понад 14 млн. українців з 26 млн. людських втрат СРСР. Із села Біла близько 200 його жителів не повернулися до батьківського дому, 87-ро загинули, захищаючи рідне село.

Сьогодні лише четверо білівських ветеранів війни відзначають День Перемоги: Підсадний Антон Михайлович, Коник Михайло Семенович, Штокало Семен Андрійович та Скалецький Володимир. Щоб хоч якось віддячити їм за неоціненні подвиги директор ДП «Нива» Павло Батрин та бухгалтер Галина Осьмак відправилися у домівки героїв і вручили подарунки.

У День Перемоги біля меморіального комплексу, що знаходиться на території сільського кладовища всечесні отці відправили молебінь. Помолитися за душі загиблих під час війни прийшли сільський голова Володимир Шматько, працівники установ, жителі села. Після молитви народний аматорський хор с. Біла під керівництвом Світлани Гнатюк виконав церковний гімн або молитву за Україну «Боже великий, єдиний, нам Україну храни». До громади звернулися священики о. Богдан Верхомій та о. Володимир Заболотний, а також сільський голова Володимир Шматько.

Аліна Сокальська

Світлини

Переглядів: 325 | Додав: Sergo8 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz

Copyright Sergiy Kotsan © 2019
BY S.Kotsan