Меню
Пошук
Посилання
Чортківська РДА
Чортківська РайРада

Офiцiйне представництво Президента України
Головна » 2014 » Березень » 20 » Ексклюзивне інтерв’ю
00:05
Ексклюзивне інтерв’ю
Крим не вартий людських жертв»

За вікном дощило. Небо похмурим плетивом закривало від людей  нетерпляче сонце. Настрій поволі скочувався до мінусової позначки. Та згодом сіру невеселість дня голосним дзвіночком розбудив голос моєї майбутньої співрозмовниці: «Доброго дня! Ви, Аліна?»…

Українка Оксана Шатковська, у дівоцтві Городецька, родом з Криму, проте уже близько 7-ми років проживає у Чорткові, тут і трудиться майстром манікюру в одному із салонів краси. Про те, як корінній жительці Криму живеться далеко від дому і що вона думає з  приводу останніх подій на своїй малій батьківщині, дівчина розповіла «Білівському часопису» в ексклюзивному інтерв’ю.

-         Оксано, розкажіть декілька слів про себе: з якого міста Ви родом, з кого складається Ваша сімя?

-         Родом я з міста Сімферополя. Там з дитинства до 19 років я проживала разом з батьками та братом. Потім переїхала у Чортків.

-         Скільки років Ви уже живете у Чорткові?

-         Уже 7 років.

-         Що спонукало Вас покинути рідне місто і переїхати до Західної України?

-         Тоді я познайомилася з хлопцем, закохалася і поїхала за ним за покликом серця.

-         Батьки не були проти цього союзу, а зокрема Вашого переїзду за межі Криму?

-         Спочатку, звісно, протестували, але таким був мій вибір і в них не було іншого виходу, як відпустити мене.

-         А вам не було страшно покидати домівку і їхати назустріч незвіданому?

-         На той час, ні. Якщо чесно, не було навіть сумнівів. Як вирішила поїхати, так і не роздумуючи зробила це. Гадаю, свою роль зіграв молодий вік, в мені тоді було багато азарту й сміливості. Сьогодні, я б задумалася, перш ніж зробити такий відчайдушний крок.

-         Як вас, російськомовну кримчанку сприйняли у Чорткові?

-         Не було ні дня, і ні однієї людини, яка б віднеслася до мене з непривітно. При тому, я майже з першого дня почала працювати майстром манікюру, а це як відомо робота пов’язана зі спілкуванням. Тому я майже одразу налагодила контакт з місцевими жителями.

-         Якою мовою зараз частіше спілкуєтесь?

-         Коли мені хочеться виразити якісь думки, емоції, то частіше, звісно, говорю на рідній мені, російській, а у повсякденному житті, відповідаючи на якісь стандартні запитання, можу спілкуватися і українською.

-         Як Ви, живучи в Чорткові, можете оцінити події, що відбуваються зараз у Криму?

-         Найперше, мені шкода людей, які там проживають. Жителі Криму елементарно не володіють інформацією і дивляться на все через  рожеві окуляри. Навіть мої хороші знайомі звідти сприймають Європу і Америку як загрозу, а Росію як порятунок. Натомість я у них запитую: «А що хорошого може дати вам Росія? Який показник того, що там якісне життя?»

-         Ви за свої 26 років встигли пожити в двох достатньо різних частинах України. Які на вашу думку основні відмінності між Кримом та західною Україною, зокрема Чортковом?

-         Я б не назвала це відмінностями, скоріше певним контрастом. Тут більше цінують сімю, тут високий рівень духовності, інше ставлення до християнських свят.

-         Як ваша родина  сприймає події в Криму?

-         Вони підтримують мене в тому плані, що Криму буде краще у складі України, у складі Європи, але тільки не Росії. Проте йти на якісь кардинальні кроки вони не будуть.

-         А що говорять друзі?

-         Нещодавно у мене була одна не дуже приємна розмова з давньою подругою, росіянкою, яка намагалася переконати мене перейти на її бік і підтримати Росію. Я ж спокійно пояснила, що не згодна з нею. І це не залежить від того, де я живу – в Сімферополі чи в Чорткові. Просто у мене така позиція і я її не мінятиму.

-         Як Ви гадаєте, яке майбутнє чекає на Крим у складі РФ?

-         До кращого вони не йтимуть, це точно. Повторюся, що Росія не є показником ні в чому, а особливо в рівні життя. Велика проблема Криму, що всі там зазомбовані інформацією. Гадаю, зараз йде справжнісінька інформаційна війна. Згадую, як мій брат Олексій одного ранку, коли розпочалися всі ці події в Криму, зателефонував мені і здивовано повідомив, що в них не транслюється «1+1». Для нього це був шок.

-         Чи не виникало у членів вашої сім'ї чи когось із близького оточення у Сімферополі думок переїхати в якусь з континентальних частин України?

-         Поки що, ні. Люди з мого близького оточення завжди відрізнялися байдужістю, своєрідним плином за течією. Їм не важливо: залишаться вони в Україні чи перейдуть до Росії. Тому, гадаю мова про переїзд не йтиме.

-         Такою байдужістю можна охарактеризувати всіх жителів Криму?

-         За всіх не скажу, тому що можу судити тільки з погляду на Сімферополь. Проте така частина населення, як кримські татари, я впевнена, так просто не здадуться і приймати, те що їм не підходить, точно не стануть. А вони хочуть залишатися в складі незалежної держави України.

-         Яка верства населення Криму, на вашу думку може хотіти до перейти до складу Росії?

-         Гадаю, це старше покоління, яке ще живе у полоні радянських стереотипів і поклоніння Леніну та активна на мітингах молодь, якій просто втовкмачили в голову неправдиву інформацію через телебачення та Інтернет.

-         В якому плані Крим найбільше залежить від материкової України?

-         Звісно, життєво необхідним для Криму є, насамперед, водопостачання з України.

-         Як гадаєте, в Україні може початися війна через Крим?

-         Моя думка така: якщо через Крим розгорнеться війна по всій Україні, то краще його просто віддати. Крим не вартий такої кількості людських жертв.

Спілкувалася Аліна Сокальська

Фото з особистого архіву Оксани Шатковської

Переглядів: 439 | Додав: Sergo8 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz

Copyright Sergiy Kotsan © 2019
BY S.Kotsan