Меню
Пошук
Посилання
Чортківська РДА
Чортківська РайРада

Офiцiйне представництво Президента України
Головна » 2014 » Березень » 13 » Новини
21:06
Новини

Духовний батько українського народу

9 березня, не тільки Україна, але й увесь світ відзначив 200-ту річницю з дня народження величного Кобзаря, вірного сина своєї Батьківщини та невмирущого в людських серцях поета, Тараса Григоровича Шевченка.

В честь знаменної дати, працівники культурно-освітнього комплексу с. Біла провели у стінах місцевої школи захід під красномовною назвою  «Великий син великого народу», залучивши до нього учнів молодших та старших класів.

Захід вшанування Шевченкової пам’яті розпочався із декламування учнями старших класів уривків з його найвідоміших поезій. Протягом усього виступу ведучі розповідали ключові факти з життя Кобзаря, а діти майстерно декламували вірші, які писав поет під впливом різних переживань. Адже, як відомо, на його долю випало чимало випробувань: смерть батьків в дитинстві, бідність, тяжка праця, заслання. Проте, як влучно підкреслили ведучі, Тарас ніколи не зневірювався й не переставав любити свою неньку Україну.

Знамениті вірші Кобзаря, покладені на музику, в цей день лилися дзвінкою співанкою з вуст дітей. Це і «Зоре моя вечірняя», «Садок вишневий коло хати», «Думка» тощо. З-поміж талановитих вокалістів варто відзначити ученицю 5-го класу Лілію Лопатинську, яка виконала композицію, присвячену Шевченку, граючи на бандурі.

Драматизму й оригінальності заходу надавали інсценізації: шевченківської балади «Тополя», розмови малого Тараса з подругою Оксанкою та оповідання Степана Васильченка «Залізні стовпи». Новоспечені актори зі всією серйозністю підійшли до справи і прекрасно ввійшли у свої образи. А ученицю 11 класу, Олену Бандирську за декламування поеми «Русалка» вдячний зал нагородив щедрими оплесками. До речі, кількома днями раніше дівчина отримала диплом ІІ ступеня за акторську майстерність на конкурсі читців «Співоче Шевченківське слово джерельцем струмує в мені» у місті Чорткові.

Великою символічністю ознаменувалось сьогоднішнє дійство. Адже, у кожне слово шевченківської поезії учні вкладали неабиякий сенс. Гадаю, кожен присутній зарядився енергією, що виходила з величних поетичних рядків і почерпнув мудрість невмирущого Кобзаря України − Тараса Шевченка.

Аліна Сокальська

Світлини  
Переглядів: 322 | Додав: Sergo8 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz

Copyright Sergiy Kotsan © 2019
BY S.Kotsan