Меню
Пошук
Посилання
Чортківська РДА
Чортківська РайРада

Офiцiйне представництво Президента України
Головна » 2012 » Вересень » 10 » Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Білівської сільської ради
13:13
Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Білівської сільської ради

Про затвердження Тимчасового положення про надання в оренду на території сільської ради не витребуваних земельних часток (паїв), земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що входять до складу спадщини, яка може бути визнана відумерлою та передачу в комунальну власність територіальної громади с. Біла відумерлої спадщини

 

           Відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань оприлюднюється:

 

проект рішення Білівської сільської ради «Про затвердження Тимчасового положення про надання в оренду на території сільської ради не витребуваних земельних часток (паїв), земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що входять до складу спадщини, яка може бути визнана відумерлою, та передачу в комунальну власність територіальної громади с. Біла відумерлої спадщини»

 

           Даний проект регуляторного акту та аналіз регуляторного впливу до нього розміщений на офіційному веб-сайті Білівської сільської ради з метою обговорення.

            Метою даного проекту рішення є врегулювання відносин щодо надання в оренду не витребуваних земельних часток (паїв), земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що входять до складу спадщини, яка може бути визнана відумерлою та передачу у комунальну власність територіальної громади с. Біла відумерлої спадщини,  шляхом прийняття регуляторного акта.

            Зауваження та пропозиції щодо даного проекту просимо направляти впродовж одного місяця з дня оприлюднення за поштовою адресою: Білівська сільська рада, вул.Штокалівка,158 с.Біла Чортківський район Тернопільська область 48514, тел. 55-2-42.


Аналіз регуляторного впливу

 проекту рішення Білівської сільської ради

«Про затвердження Тимчасового положення про надання в оренду на території сільської ради не витребуваних земельних часток (паїв), земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що входять до складу спадщини, яка може бути визнана відумерлою та передачу в комунальну власність територіальної громади с. Біла відумерлої спадщини»

 

            Даний аналіз регуляторного впливу, розроблений на виконання та з дотриманням вимог  Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308, містить обґрунтування необхідності врегулювання відносин щодо надання в оренду на території сільської ради не витребуваних земельних часток (паїв), земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що входять до складу спадщини, яка може бути визнана відумерлою та передачу в комунальну власність територіальної громади с. Біла, шляхом прийняття регуляторного акта - рішення Білівської сільської  ради «Про затвердження Тимчасового положення про надання в оренду на території сільської ради не витребуваних земельних часток (паїв), земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що входять до складу спадщини, яка може бути визнана відумерлою та передачу в комунальну власність територіальної громади с. Біла відумерлої спадщини»

 

1. Проблемні питання які пропонується розв’язати шляхом державного регулювання

 

        За даними, які надходять до виконавчого комітету Білівської сільської ради у вигляді повідомлень від громадян та організацій, на території сільської ради можуть бути встановлені факти відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідної сільської ради, за місцем відкриття спадщини та після спливу одного року з часу вікриття спадщини, вона, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади с. Біла.

         Територіальна громада отримує безумовні вигоди від права розпоряджатися таким майном, а саме - вказане майно може бути на законних підставах передане в оренду, закладено тощо. Це допоможе суттєво збільшити доходи сільського бюджету. Однак, на сьогодні не існує затвердженого механізму надання в оренду на території сільської ради не витребуваних земельних часток (паїв), земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що входять до складу спадщини, яка може бути визнана відумерлою та передачу в комунальну власність територіальної громади с. Біла. Існуюча проблема пов’язана із відсутністю реальних механізмів надання в оренду на території сільської ради невитребуваних земельних часток (паїв), земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва що входять до складу спадщини, яка може бути визнана відумерлою та передачу в комунальну власність територіальної громади с. Біла відумерлої спадщин, а саме порядку та строків проведення, прийняття на облік та забезпечення доступу широкого загалу до цієї інформації. Запропонований проект рішення має на меті впорядкувати діяльність Білівської сільської ради щодо надання в оренду на території сільської ради невитребуваних земельних часток (паїв), земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та підготовки заяви до суду про передачу зазначеного майна у комунальну власність відповідно до вимог Цивільного кодексу України.

          Рішенням передбачається затвердити Тимчасове положення про надання в оренду на території сільської ради не витребуваних земельних часток (паїв), земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що входять до складу спадщини, яка може бути визнана відумерлою та передачу в комунальну власність територіальної громади с. Біла відумерлої спадщин, яке мало б конкретизувати порядок здійснення зазначеної діяльності відповідно до існуючої організаційно-адміністративної та функціональної структури місцевого самоврядування.


                                     2. Цілі державного регулювання

 

 - Запровадження єдиної схеми  надання в оренду на території сільської ради невитребуваних земельних часток (паїв), земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва що входять до складу спадщини, яка може бути визнана відумерлою та передачу в комунальну власність територіальної громади с. Біла відумерлої спадщин, яка б забезпечувала виконання всіх функцій управлінського процесу;

 - підвищення ефективності господарської діяльності через чітке визначення порядку надання в оренду на території сільської ради невитребуваних земельних часток (паїв), земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;

 - забезпечення надходжень до сільського бюджету.

 

3. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта

 

 Принципи та способи досягнення цілей регулювання:

 - регулювання побудовано відповідно вимог Цивільного Кодексу України;

 - після складання списку невитребуваних земельних часток (паїв) померлих осіб відповідно до сертифікатів на право на земельну ділянку (пай) чи земельних ділянок, власники яких померли і спадкоємці відсутні сільська рада звертається до управління Держкомзему у Чортківському районі, реєстраційних відділів про те, що за весь період ніхто не звертався до них відносно цих земельних ділянок або земельних часток (паїв) ;

 

- спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою, інформація щодо охорони розміщується на офіційному інтернет сайті;

 - підготовлення заяви до суду про визнання спадщини відумерлою та передачі її у комунальну власність територіальної громади ;

 - на підставі рішення суду вудумерла спадщина передається у комунальну власність.

 

4.Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

 

 Оцінка можливості впровадження та виконання вимог акта.

          Впровадження акта передбачає нарощення затрат адміністративних ресурсів, а саме витрати на оголошення у засобах масової інформації, сплата держмита за подачу заяви до суду. Проектом рішення не передбачено виділення додаткових коштів на забезпечення запропонованого регулювання. Ресурсні можливості для впровадження та виконання вимог акта визначатимуться бюджетними можливостями.

 Можлива шкода у разі настання очікуваних наслідків дії акта не прогнозується.

 

5. Строк дії акта

Строк дії акта необмежений

6. Визначення показників результативності

 

Сфера регуляторного впливу

Можливі вигоди

Можливі витрати

Білівська сільська рада, виконавчий комітет Білівської сільської ради,

управління  Держкомзему у Чортківському районі

1. Зростання рівня довіри серед громадян.

 

 2. Збільшення надходжень до сільського бюджету.

1. Збільшення аналітичної роботи (виконання функціональних обов’язків), посадових осіб виконкому.

2. Додаткове навантаження на управління  Держкомзему у Чортківському районі

 3.   Додаткові витрати на сплату судового збору.

Територіальна громада      

Через збільшення надходжень до сільського бюджету можливість отримання додаткових соціальних суспільних благ

Витрати не прогнозуються.

 

7. Ефективність способів досягнення цілей

 

        Ефективність запропонованого регулювання забезпечуватиметься через додаткові надходження до сільського бюджету внаслідок надання в оренду                                                                                                                     земельних ділянок або земельних часток (паїв), які перейшли до комунальної власності внаслідок судового рішення про визнання спадщини відумерлою та передачу у комунальну власність, згідно з яким органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальної громади відповідно до закону можуть здійснювати правомочності щодо володіння, користування та розпорядження зазначеною відумерлою спадщиною.

        Прийняття Положення позитивно вплине на регулювання та вирішення питань у сфері врегулювання відносин щодо виявлення, взяття на облік, збереження та використання земельних ділянок або земельних часток (паїв), які являються відумерлою спадщиною.

 

8. Визначення заходів відстеження результативності рішення

 

        Відстеження результативності зазначеного регуляторного акта буде проводитися після набуття чинності рішенням з використанням визначених показників результативності акта. У разі виявлення неврегульованих та непередбачених моментів, які передбачається встановлювати за допомогою аналізу якісних показників дії цього акта, буде розглядатися можливість їх виправлення шляхом внесення відповідних змін.

 

 

 

 

Сільський голова                                                         В.П.Шматько

Переглядів: 471 | Додав: Sergo8 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz

Copyright Sergiy Kotsan © 2019
BY S.Kotsan